Публикувано на: 19.10.2008 00:07

Автор: Петко Борисов

©Ройтерс
Езикел Лавеси се кефи, след като донесе победата на Наполи срещу Ювентус
Наполи успя да спечели домакинството си на Ювентус с 2:1, след като губеше с 0:1 до 64-ата минута. Така неаполитанците излязоха начело в класирането на Серия "А" преди утрешните мачове от кръга.

"Бианконерите" пък нямат победа вече пети пореден мач и мястото на треньора Клаудио Раниери изглежда все по-несигурно.

Гостите от Торино бяха и без контузените Трезеге, Якуинта, Дзанети, Каморанези, Буфон, Легроталие, Зебина, Мелберг и Тиаго, а Момо Сисоко бе наказан.

След безплодно първо полувреме Юве поведе през втората част с красив гол на Амаури, който засече от воле центриране на Поулсен отдясно.

Само четири минути по-късно обаче Марек Хамшик изравни, след като засече с глава пас на Лавеси.

В 80-ата минута именно аржентинският национал донесе трите точки за Наполи, след като използва грешка в защитата на Ювентус и преодоля Алекс Манингер без никакви проблеми.

За капак на всичко Кристиян Поулсен получи контузия и бе сменен принудително в 75-ата минута от Екдал.

Наполи - Ювентус 2:1
0:1 Амаури (61)
1:1 Хамшик (65)
2:1 Лавеси (80)