Берое би Спортист с гол от съблекалните

Публикувано на: 19.09.2009 19:58

Автор: football24.bg

©beroe.eu
Отборът на Берое записа трета победа след завръщането си в елита, след като в 6-ия кръг надви с 1:0 Спортист (Своге). Голът падна още в 1-ата минута, а негов автор след много рикошети и карамболи стана Иво Иванов. Домакините владееха инициативата през по-голямата част от срещата, а в последните 30-ина минути имаха и числено предимство, след като Харизанов от гостите беше изгонен за два жълти картона. Така преди останалите срещи от кръга Берое се изкачи на 4-о място в класирането с 11 точки, а гостите от Своге остават 13-и с 4 точки.

Домакините започнаха ударно срещата и още преди да са изтекли 60 секунди от началото й вече водеха в резултата. Това се случи след изпълнение на ъглов удар. Слави Жеков намери Ковачев, той центрира в наказателното поле, където Иво Иванов стреля с глава, топката тупна, но вратарят Симеонов и защитник пред него не се разбраха кой да играе с нея и тя необезпокоявана мина зад голлинията за 1:0.

Старозагорци продължиха да диктуват събитията на терена, но невероятни пропуски на Искрен Писаров и страхотно спасяване на Симеонов след изстрел на Жеков запазиха резултата непроменен.

Най-чистото положение за гостите през първата част изпусна Ивайло Димитров, чийто опасен шут беше избит точно преди Виктор Дениран да достигне до топката.

Задачата на Берое стана още по-лесна в 58-ата минута, когато Николай Харизанов беше изгонен за второ официално предупреждение. Въпреки това в 74-ата минута играчите от Своге можеха да вземат точката, но Мирослав Антонов, който беше изведен сам срещу вратаря Пейков, стреля неточно и така запази резултата непроменен - 1:0 за Берое.