ЦСКА излъга Ботев в Пловдив

Публикувано на: 19.10.2008 17:47

Автор: Светлин Костов

©plovdiv24.bg
Шампионът на България ЦСКА запази преднината си от четири точки пред вечния съперник Левски, който заема второто място. В днешния мач от 9 кръг на "А" група "армейците" спечелиха с 2:0 като гости на Ботев (Пд).

Като цяло и двата отбора показаха равностойна игра през първата част. Домакините обаче определено могат да съжаляват, че не успяха да открият първи резултата. В 39-ата минута Минев проби отдясно, центрира ниско по тревата в наказателното поле, Кабу се размина, след което Манчев на задната греда стреля в аут от непосредствена близост.

Три минути по-късно ЦСКА откри резултата. Точен бе Мороз, който с глава оползотвори центриране на Йордан Тодоров отдясно. При този резултат завършиха първите 45 минути.

Втората част започна изключително драматично, след като футболистите на Ботев пропиляха още една изгодна възможност за гол. В 47-ата последва центриране от корнер отдясно, но ударът на Кабу с глава разтресе левия страничен стълб на Беконо.

Домакините продължаваха да бъдат по-активния отбор и в 64-ата Минев от около 10 метра нацели напречната греда. Правилото - като не вкараш, ти вкарват, бе потвърдено само седем минути по-късно. Скоростна контраатака на ЦСКА бе завършена от Влади Златинов за 2:0.

До края на мача "канарчетата" се опитаха да стигнат поне до почетен гол, на "червените" не им позволиха. Така, с пестелива игра, 31-кратните шампиони записаха седмата си победа от началото сезона и запазиха преднината си от 4 точки пред втория Левски. "Сините" обаче имат мач по-малко.