Публикувано на: 26.09.2009 16:00

Автор: Агенция Фокус

©gong.bg
Стефан Колев
Отборът на Спортист (Своге) победи с 2:1 тима на Черно море, в среща от 7-ия кръг на „А” група.

Домакините показаха добър футбол и заслужено победиха. Тимът на Черно море за пореден път през този сезон показа колеблива игра и сериозно компрометира шансовете си за класиране в евротурнирите.

Шопов откри за Спортист в 39-та минута и оползотвори усилията на съотборниците си. В 53-ата минута Мирослав Антонов отправи много хубав удар от дъгата на наказателното поле и направи безпомощен Илко Пиргов - 2:0.

Отборът на Черно море заигра по активно след като получи два гола. Треньорът на гостите Велизар Попов пусна в игра Здравко Лазаров и това раздвижи играта на Черно море. Така се стигна до 68-ата минута, когато Манолов намали резултата с глава, като изпревари отлично игралия юноша на Славия, 22-годишния вратар Димитър Симеонов-Рибата.

Той се възползва от неразчетено излизане на вратаря на домакините и с глава изпрати топката в мрежата. За повече обаче варненци нямаха сили и така срещата завърши с победа за Спортист.

Съдията Йорданов даде 4-минутно продължение, но свири край в 6-ата и изнерви максимално зрителите и успешния нов старши треньор на "шоколадите" Стефан Колев-Менгеле.