Хамбургер се завърна на върха в Германия

Публикувано на: 19.10.2008 20:06

Автор: Светлин Костов

©kicker.de
Отборът на Хамбургер се завърна на върха в Бундеслигата, но пропусна да увеличи преднината си на три точки пред втория Хофенхайм. В последен мач от 8-ия кръг на германското първенство "северняците" завършиха наравно 1:1 с Шалке.

Домакините от Хамбург определено могат да съжаляват за изпуснатия успех, след като по време на целия двубой бяха по-добрия отбор. Резултата на "ХСХ Нордбанк Арена" откри Пьотр Троховски, който се оползотвори подаване на Давид Яролим в 29-ата минута.

В самото начало на втората част гостите от Гелзенкирхен се възползваха от дезориентираната защита на домакините. Фарфан центрира в наказателното поле на Хамбургер, където Хьоведес се извиси над всички и с глава оформи крайното 1:1.