Интер разби Рома с 4:0 като гост в дербито

Публикувано на: 19.10.2008 23:25

Автор: Петко Борисов

©БГНЕС
Интер не остави никакви съмнения относно защитата на шампионските си амбиции през сезона, след като разби Рома с 4:0 като гост в дербито на 7-ия кръг от Серия "А".

Два гола за "нерадзурите" отбеляза Златан Ибрахимович, а по едно попадение добавиха Деян Станкович и Виктор Обина.

"Вълците" пък записаха четвърта загуба от началото на сезона - толкова, колкото столичани имаха за целия изминал сезона.

Интер поведе още в 5-ата минута, когато Ибра излезе срещу Дони и технично го прехвърли за 1:0. В 34-ата минута Перота изравни, но попадението бе отменено заради засада.

Веднага след началото на втората част обаче отново шведският национал удвои резултата с удар в далечния ъгъл на Дони.

В 54-ата минута пък Станкович направи резултата класически, а две по-късно Обина оформи разгрома за Рома на 4:0.

Така Интер излезе на първо място в класирането с актив от 16 точки. "Нерадзурите" водят с 2 т. на преследвачите си Удинезе, Наполи и Катания.

Рома - Интер 0:4
0:1 Ибрахимович (5)
0:2 Ибрахимович (47)
0:3 Станкович (54)
0:4 Обина (56)