Челси и Юнайтед не се победиха в дербито

Публикувано на: 21.09.2008 18:33

Автор: Ивайло Стефанов

©БГНЕС
Патрис Евра (вдясно) опитва да отнеме топката от халфа на Челси Джо Коул
Челси и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 1:1 в дербито на 5-ия кръг на Премиършип в спиращ дъха мач на "Стамфорд Бридж". Димитър Бербатов отново се отличи с участие в гола на шампионите, както бе и в срещата с Ливърпул (1:2).

Лондончани пък записаха 85-и мач без загуба на своя стадион във Висшата лига.

Юнайтед натисна още от самото начало и в 18-ата минута удар на Бербатов бе спасен от Петър Чех, но топката попадна в краката на Парк Джи-Сун, който отблизо откри резултата - 1:0 за гостите. Десетина минути по-късно обаче Едвин ван дер Сар се контузи и в игра влезе резервата Томаш Кушчак.

Пет минути преди края Анелка можеше да изравни, въпреки че бе в положение на засада, но направи разочароващ пропуск. През второто полувреме Челси натика шампионите в глуха защита, а французинът отново скъса нервите на "сините" фенове в 73-ата минута, когато сам, на един метър от гол линията, не успя да засече прекрасен пас Джо Коул.

В 80-ата минута обаче Саломон Калу засече с глава центриране на Оби Микел и изравни, оформяйки крайното 1:1. Малко по-късно отново той можеше да направи обрата пълен, но ударът му бе избит.