Публикувано на: 21.09.2008 18:53

Автор: Петко Борисов

©БГНЕС
Жоазиньо (вдясно) удря с лакът Иван Бандаловски, след което ще получи червен картон
Локомотив (Сф) записа втора поредна победа срещу Левски за пръв път от 51 години насам, след като надви "сините" с минималното 1:0. Победното попадение отбеляза малтийският национал Даниел Богданович със страхотен удар от воле в 68-ата минута на срещата.

Със спечелените три точки Локо се изкачи на второ място в класирането, колегите им от Левски пък тотално разочароваха, след като играха ужасяващо слабо, не успяха да създадат нито едно чисто голово положение и логично загубиха.

Треньорът на вицешампионите Емил Велев бе изпратен от феновете с призиви за оставка, а името на Мъри Стоилов отново бе скандирано от "сините" ултраси.

Най-чистото положение за гостите бе в края на първото полувреме, когато Георги Христов бе изведен сам срещу Бонджулич, но не успя да го преодолее.

По-добрият състав на Локо обаче логично стигна до попадение - в 68-ата минута Богданович напредна отдясно и центрира, но Рабех изчисти топката. Кълбото се върна у нападателя, който със свирепа тупалка разстреля Киш за 1:0.

Възпитаниците на Емил Велев завършиха мача с човек по-малко, след като Жоазиньо получи директен червен картон в 85-ата минута за удар с лакът в лицето на Бандаловски.