Публикувано на: 21.10.2008 21:33

Автор: Петко Борисов

©БГНЕС
Константин Зирянов (вдясно) следи отблизо движенията на Александър Володко от БАТЕ
"Трактористите" от БАТЕ (Борисов) спечелиха втора точка в група "Н", след като успяха да завършат наравно 1:1 при гостуването си на носителя на Суперкупата на Европа Зенит (Санкт Петербург).

В предишния си мач "черните котки" на Левски измъкнаха "хикс" и при домакинството си на Ювентус - 2:2.

Момчетата на Виктор Гончаренко дори можеха да си тръгнат с трите точки от Русия, но турският национал Фатих Теке донесе равенството с гол в 80-ата минута.

Гостите от Беларус поведоха в 52-ата минута след безплодно първо полувреме с попадение на резервата Павел Нехайчик, който се бе появил на терена само 7 минути по-рано.

Възпитаниците на Дик Адвокаат увеличиха оборотите и притиснаха съперника си, но Погребняк, Аршавин и Теке не успяваха да преодолеят Веремко

Все пак последният успя да спаси домакинския резил за руснаците десет минути преди края, след като се измъкна от изкуствената засада на защитата на БАТЕ.

Последните пет минути на терена се появи и българинът Владислав Мирчев, който замени Кривец.