С два бързи гола Байерн излъга Фиорентина

Публикувано на: 21.10.2008 23:37

Автор: Петко Борисов

©БГНЕС
Зе Роберто (вляво) пази топката от Кузманович
Два гола на Мирослав Клозе и Бастиан Швайнщайгер в първите 25 минути и късно попадение на Зе Роберто донесоха победата на Байерн над Фиорентина с 3:0. Гостите пък се опитваха да обстрелват постоянно вратата на Рензинг, но така и не успяха да се разпишат на "Алианц Арена".

Още в 4-ата минута домакините откриха резултата, след като бившият голмайстор на "виолетовите" Лука Тони подаде към Клозе, който се пребори с Гамберини и прати топката в мрежата на Фрей за 1:0.

Италианците опитаха да отговорят с изстрели на Фелипе, Кузманович, Муту и Монтоливо, но именно тогава баварците нанесоха втория си удар - Варгас се размина с топката след центриране на Рибери и Швайщайгер засече с левачката, удвоявайки резултата.

"Виолетовите" погледнаха сериозно към вратата на Рензинг, но нямаха късмет да отбележат. В 45-ата минута и гредата спаси германците след шут на Джилардино.

През втората част гостите нанесоха цели 12 удара срещу само 4 в полза на Байерн, но резултатът така и не бе променен.

Вместо това Зе Роберто направи резултата класически в последната минута на срещата, оформяйки крайното 3:0.

Байерн - Фиорентина 3:0