Публикувано на: 22.10.2008 00:30

Автор: Светлин Костов

©БГНЕС
Диаби бележи за 3:2
Арсенал разби с 5:2 като гост Фенербахче в мач от група "G" на Шампионската лига. Англичаните поведоха още в самото начало и то с два гола за една минута. Първо Адебайор направи 1:0 в 10-ата, а след това в 11-ата Уолкът покачи на 2:0.

В 19-ата Силвестре си вкара автогол, с което вдъхна надежда за нещо повече от страна на "фенерите". Радостта им обаче не трая дълго, след като три минути по-късно Диаби върна аванса от две попадения преднина. До края на полувремето Арсенал създаде още няколко отлочни положения, които обаче не успя да реализира.

Още в самото начало на второто полувреме резултатът стана 4:1 за лондончани. Автор на гола бе Сонг. Гостите заиграха по-спокойно, с което предоставиха на домакините да създадат нещо и пред тяхната врата. Така в 78-ата минута Дани Гуиса върна едно попадение, което обаче бе повече за статистиката, отколкото да помогне на отбора му да се добере до точката. Крайното 5:2 за Арсенал оформи 16-годишният Рамзи в 90-ата минута.

В другия мач от групата Динамо (Киев) продължава да се представя отлично в Шампинската лига. След като преди две седмици изпусна да победи Арсенал и завърши наравно 1:1, сега украинският тим се наложи с минималното 1:0 като гот на Порто. Единствения гол в срещата бе дело на Алиев в 27-ата минута от пряк свободен удар.

Фенербахче - Арсенал 2:5 (видео)
Порто - Динамо (Киев) 0:1 (видео)