След ЦСКА Миньор изяде и "акулите" на Бала

Публикувано на: 31.10.2009 16:41

©Интернет
Миньор доказа на цяла България, че победата над ЦСКА (2:0) в миналия кръг на "А" група не е уговорена. "Орките" спечелиха и над сегашния лидер - Черноморец, побеждавайки с 2:0 в Перник.

Домакините показаха изключително класна игра и при малко повече концентрация щяха да разбият селекцията на Красимир Балъков. Гостите от Бургас завършиха и с човек по-малко. В 59-ата минута Орлин Старокин получи втори жълт картон, след като задържа за фланелката откъсващия се Пламен Крумов.

След изпълнението на прекия свободен удар Адриан Олегов удвои преднината на Миньор, която остана непроменена до последния съдийски сигнал. Иначе резултата откри Атанас Николов. В 28-ата минута Горан Янкович подаде добре на Румен Трифонов вляво, той центрира перфектно към изпуснатия от отбраната Николов, който с глава прониза Паскал Борел.

След този развой на събитията ЦСКА ще гостува на Литекс в неделя за победа, която да ги изкачи на върха. "Оранжевите" също ще се стремят към трите точки, като са и с мач по-малко.