Монтана отчая Спортист с човек по-малко

Публикувано на: 31.10.2009 16:50

Отборът на Кузмановски продължава да се представя добре
В дербито на дебютантите от 11-ия кръг на "А" група Монтана спечели у дома с минималното 1:0 срещу Спортист. Домакините играха дори повече от един час с човек по-малко, след като Даниел Гаджев получи директен червен картон.

Капитанът на Монтана удари с крак в главата Стойчо Младенов при единоборство, заради което се наложи да изостави тима си още в 18-ата минута. Въпреки численото неравенство гостите от Своге така и не се възползваха.

Вместо това в 40-ата минута след бразилска комбинация между Бето и Луис Едуардо бе намерен Мирослав Иванов, който от точката на дузпата не даде шанс на вратаря Тодор Кючуков.

Със спечелените три точки Монтана е вече на 9-о място с 14 точки. Спортист пък остава на предпоследната позиция със седем, колкото точки има и 14-ият Сливен.