Войнов ошашави Левски, Локомотив губи 1:3

Публикувано на: 31.10.2009 20:57

В среща от 11-ия кръг на „А” група отборът на Левски постигна втора поредна победа. „Сините” успяха да победят гостуващия тим на Локомотив Мездра с 3:1. Резултатът на стадион „Георги Аспарухов” бе открит в 40-ата минута след груба грешка в защитата на домакините Страти Илиев изведе Хазуров, който бе останал сам срещу Георги Петков и реализира за 1:0.  Това бе смазваща изненада, след като от Левски забраниха Воин Войнов да използва голмайстора си - 20-годишният Исмаил Иса.

Отборът на Левски успя да изравни резултата в 50-ата минута, след като френският полузащитник Седрик Бардон успя да реализира. Веднага след началото на второто полувреме отборът на „сините” започна да упражнява натиск и след два сериозни пропуска се стигна до гола на Бардон. Левски направи пълен обрат, след като успя да вкара два бързи гола.

Първо Георги Сърмов вкара в 63-ата минута, а минута по-късно и Еньо Кръстовчев отбеляза попадние. По този начин „сините” успяха да поведат в резултата.

„Мисля, че през първото полувреме се представихме добре. Те играха много силно през второто полувреме. Съжалявам, че се получи така. През втората част те играха много добре и заслужено спечелиха мача. Вирнахме си носовете, а срещу нас е един опитен отбор. Допуснахме три елементарни грешки. Пътят е един – трябва да се работи и така ще се опитаме да отстраним грешките. Иса липсваше на тима. Имаме много състезатели, които трябва да се доказват”, каза след мача Воин Войнов.

След тази победа Левски се намира на 7-мо място с актив от 16 точки, докато Локомотив Мездра остава на 12-то място с актив от 12 точки.