Джон Тери наказа Рома, Клуж пада от Бордо

Публикувано на: 23.10.2008 00:03

Автор: Петко Борисов

©Ройтерс
С гол на капитана си Джон Тери Челси постигна важна победа над Рома с минималното 1:0 в мач от група "А" на Шампионската лига. Успехът за "сините" обаче дойде доста мъчно, като възпитаниците на Луиш Фелипе Сколари на моменти демонстрираха огромна безидейност в играта си.

Първата опасност пред вратата на Дони дойде в 23-ата минута, когато след удар на Лампард топката рикошира в гърба на защитник на Рома, а след това облиза и лявата сглобка.

След почивката гостите се затвориха още повече, изчаквайки да си тръгнат с точка от "Стамфорд Бридж", и бяха близо до целта си, но центриране от корнер в 77-ата минута Лампард намери Тери в наказателното поле, който с глава разстреля Дони за 1:0.

В другия мач от групата румънският Клуж допусна загуба с 0:1 като гост на Бордо след автогол на Рикардо Мануел Ферейра Каду в 54-ата минута. Червен картон за северните ни съседи получи бившият нападател на ЦСКА Еуген Трика, който бе декориран в жълта на два пъти.

Така Челси е на първо място в групата с актив от 7 точки, румънците са с 4, а Рома и Бордо имат по 3 точки.

Челси - Рома 1:0