ЦСКА губи с чест 1:3, Фрай отново с два гола

Публикувано на: 05.11.2009 22:02

©daylife.com
Павел Виданов в двубой с Алмерарес.
Базел победи логично с 3:1. С голове на Хелаберт в 35-ата минута и на Александер Фрай в 41-ата от дузпа Базел поведе на ЦСКА с 2:0 след първата част. Капитанът на "червените" тодор Янчев намали с красиво попадение в 61-ата минута, но в 67-ата Фрай вкара второто си попадение за 3:1. "Армейците" направиха най-добрия си мач от месец насам, но грубите грешки в защита лишиха ЦСКА поне от точка в този двубой.

Могат да съжаляват истински за пропуските си Маркиньос, Владо Манчев, Платини и Руи Мигел.
Последните 3-4 минути ЦСКА игра без Маркиньос, който отново получи контузия и напусна терена принудително. Смените на софиянци вече бяха направени.

За пореден път България се представи с една отлична агитка, която не престана да подкрепя "червените" нито за миг в мача.

ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ ПО МИНУТИ:

90+3`Край на мача!
90`Три минути добавено време.
88`Тежка контузия на Маркиньос. ЦСКА ще доиграе мача с десет дущи.
88`Трета смяна в Базел.
84`Пас на Руи Мигел към Маркиньос, който отправя много тежък и силен удар към Коломба, но топката пак не влиза в мрежата.
83`Нова възможност за ЦСКА.След пас на Иван Стоянов Руи Мигел стреля към вратата на Базел, но топката рикушира в противников защитник и излиза в ъглов удар.
80`Центриране на Руи Мигел от ляво, Платини с глава стреля над вратата.
78`Смяна в отбора на Базел.
75`Нахлуване в наказателното поле на швейцарците на Маркиньос, но той се подхлъзна в най-неподходящия момент и пропуска.
73`Опасен удар на Иван Стоянов. Топката минава покрай вратата на Базел.
71`Невероятен пропуск на Марко Араторе след като удара му минава над напречната греда на Чавдаров.
70`Последна смяна в отбора на ЦСКА!
67`След груба грешка на Виданов и не добра намеса на Чавдаров, Фрай отбелязва втория си гол в мача.
64`Смяна в отбора на Базел.
60`Гооооооооооооол!ЦСКА връща един гол.След центриране от корнер на Маркиньос, Тодор Янчев майсторски овладя топката на гърди и с топовен изстрел разстреля вратаря на Базел.
56`Втора смяна в ЦСКА!
55`Голова възможност за ЦСКА!Удар на Маркиньос с глава , но Коломба отново спасява.
50`Удар в лицето на Уго Баес от страна на Инкум, който остава незабелязан от главния рефер.
47`Хитро подаване на Фрай към играч на Базел, но Чавдаров пресича паса и хваща топката.
46`Начало на второто полувреме.

ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ ПО МИНУТИ:

45+1`Край на първото полувреме.
45`Една минута добавено време.
44`Поредна блестяща изява на Здравко Чавдаров, който отразява опасен шут на Инкум.
42`Отлична изява на Чавдаров, който изби изстрел от упор на Алмерареш.
41`Втори гол за Базел.
40`Грешка на Бранеков и съдията отсъжда пресилена дузпа за отбора на Базел.
38`Пробив в наказателното поле на Базел дело на Владо Манчев,последва центриране , но Коломба лови топката.
34`Гол за Базел. След удар на Хелаберт и рикушет в тялото на играч на Базел топката излъга вратаря Чавдаров и влезе в мрежата.
33`Опасно нахлуване на играч на Базел в наказателното поле на ЦСКА, но защитниците се намесват адекватно и чистят топката.
29`Опасна атака за отбора на Базел, но Чавдаров отново е на мястото си и спасява.
28`Първа смяна в отбора на ЦСКА!
26`Страхотен удар на Маркиньос от далечна дистанция, вратарят коломба не реагира, но топката минава над напречната греда
24`Много опасен удар от воле на Александер Фрай, който минава близко до вратата на Чавдаров.
23`След опасно центриране на Иван Стоянов топката е изчистена в ъглов удар.
19`Жълт картон за Викторс Морозс.
15`Жълт картон за Костадин Стоянов.
12`Изстрел на Инкум, но Чавдаров лови без проблеми.
10`Опасно центриране от пряк свободен удар на Маркиньос, но Коломба лови топката.
9`ЦСКА играе по-добре в началните минути на срещата.
7`Опит да бъде изведен Владимир Манчев зад защитата, но без успех
5`Корнер за ЦСКА.Зад топката е Маркиньос.Топката е изчистена от защитата на Базел.
3`Пряк свободен удар за отбора на ЦСКА.
1`Начало на срещата.

Базел - ЦСКА 3:1