Без изненада на "Герена", Левски би Монтана с 3:1

Публикувано на: 14.11.2009 17:38

©Пресслужба Левски
Еньо Кръстовчев
Отборът на Левски победи Монтана с 3:1 в контролна среща, заместваща паузата в първенството заради мачовете на националния тим. Головете за "сините" отбелязаха Еньо Кръстовчев (27), Николай Диимитров (38) и Борислав Балджийски (76), а точен за гостите бе Венцислав Иванов (57).

Домакините от София направиха добро първо полувреме. Резултата откри Еньо Кръстовчев, който се възползва от центриране на Жоазиньо и с левия крак изпрати топката в левия ъгъл на вратата на гостите. Преди това Жоазиньо от пряк свободен удар нацели напречната греда.

В 38-ата минута влезлият като смяна Николай Димитров проби отдясно, финтира защитник и с левия крак в близкия ляв ъгъл покачи на 2:0. През втората част и двамата треньори извършиха много смени и това накъса играта. Грешка на Божидар Митрев в 57-ата доведе до попадението на Венцислав Иванов. Митрев изпусна топката и я подари на Иванов, който на празна врата не сгреши.

Четвърт част преди края ба контролата Борислав Балджийски оформи крайното 3:1. Юношата на Левски получи пас от Йовов и с левия крак от границата на наказателното поле по диагонала наказа и втория вратар на Монтана Виктор Георгиев.

Преди това пък Христо Йовов направи поредния си пропуск, като след самостоятелен рейд уцели десния страничен стълб, вместо да прати топката в мрежата. Накрая и монтанци улучиха греда чрез Мичев след изпълнение на корнер.