Валенсия поведе в Примера

Публикувано на: 21.09.2008 23:42

©БГНЕС
Мориентес и Родригес в борба за топката
Валенсия поведе в класирането на Примера дивисион, след като спечели с 1:0 срещу Осасуна мача си от 3-ия кръг и събра актив от 7 точки, изпреварвайки по голова разлика Алмерия, Виляреал и Еспаньол, които също са с този актив.

Двубоят на “Местая” не бе лесен за домакините, които доста се измъчиха срещу организирания си противник. Ключовият момент дойде в 63-ата минута, когато Сесар Аспиликуета получи втори жълт картон и остави баските с човек по-малко.

Това даде предимство на Валенсия и първо Мата удари гредата в 80-ата минута, а малко по-късно успя да донесе успеха за "прилепите" с победен гол минути предия края.

В същото време горещото севилско дерби завърши 0:0. Бетис и Севиля не успяха да си вкарат гол, въпреки че домакините бяха по-добрият отбор, но не успяха да се възплозват от предимството си.

Гостите действаха предпазливо и в крайна сметка продължават без поражение, като имат 5 точки.

Виляреал не пропусна възможността да се присъедини към лидерите и спечели гостуването си срещу Нумансия с 2:1. Горка Брит вкара за домакините с глава преди почивката и ги изведе напред. Санти Касорла обаче изравни в 49-ата минута, а в 75-ата Йосеба Йоренте донесе победата, след добра комбинация между Касорла и завърналия се в игра след контузия Нихат.