Словения изпрати Русия пред телевизорите

Публикувано на: 19.11.2009 00:57

©Интернет
Дедич ликува
Националният отбор по футбол на Словения се класира за Световното първенство в ЮАР след победа с 1:0 срещу Русия. Вторият мач бараж се игра в Марибор пред 13 хиляди зрители. Голът за победителите вкара Дедич в 44 минута на двубоя.

Двама от лидерите на Русия получиха червени картони – Кержаков в 67 минута и Жирков в 90 минута. Първата среща в Москва завърши при резултат 2:1 за Русия.
Благодарение на гола си на чужд терен възпитаниците на Матяж Кек ще участват на Мондиала догодина.

Ето всички национални отбори, които вече се класираха за шампионата:

Зона "Европа" (53 отбора, 13 квоти, даващи право на участие на Мондиала): Холандия, Англия, Испания, Германия, Дания, Сърбия, Италия, Швейцария, Словакия, Словения, Франция, Португалия, Гърция;

Зона "Азия" (43 отбора, 4 квоти): Япония, Австралия, Южна Корея, Северна Корея;

Зона "Африка" (53 отбора, 5 + 1 квоти): ЮАР (домакини), Камерун, Нигерия, Гана, Кот Д'Ивоар, Алжир;

Зона "Южна Америка" (10 отбора, 4 квоти) : Бразилия, Парагвай, Чили, Аржентина;

Зона "Северна Америка" (35 отбора, 3 квоти) : Мексико, САЩ, Хондурас;

Зона "Океания" (10 отбора, 1 квоти): Нова Зеландия.

- Словения - Русия 1:0 - Дедич (ВИДЕО)
Етикети: Дедич, Словения