Миньор излъга Спортист, безумен червен картон

Публикувано на: 28.11.2009 17:02

©Интернет
Миньор (Перник) спечели седмата си победа в българската футболна "А" група след 1:0 срещу Спортист (Своге) и вече дели четвъртото място с Левски във временното класиране. Единствения гол в гостуването в Своге вкара Горан Янкович, а гостите от Перник завършиха втори пореден двубой с човек по-малко след червения картон на Велимир Иванович.

Миньор и Левски имат по 23 точки в класирането, но "сините" са с мач по-малко, който ще играят в събота вечер срещу Монтана. С точка и мач по-малко е Локомотив (София), а с три преднина и също с 13 срещи е Черноморец (Бургас). Литекс е лидер с 32 точки преди мача си срещу Берое в неделя, а след срещата от 14-ия кръг срещу Черно море (Варна) ЦСКА е втори с 30 точки. Спортист пък остава на 13-о място с 11 точки, колкото има и намиращият се в зоната на изпадащите Сливен. Последни с 9 и 6 точки са съответно пловдивските Локомотив и Ботев.

Мачът в Своге започна равностойно, но Спортист създаде по-чистите положения през първата част. Два пропуска пред вратата на Ивайло Иванов обаче направи Херман Пиетробон, който не успя да се разпише, останал сам срещу стража на гостите. Във втория случай в добавеното време на първото полувреме аржентинският нападател удари и греда.

Пропуските на домакините бяха наказани бързо в началото на втората част на мача. Велимир Иванович центрира в наказателното поле в 56-ата минута, а от асистенцията на сърбина се възползва неговият сънародник Горан Янкович, който откри резултата с единствения гол в мача за 1:0 в полза на Миньор.

Само 6 минути след попадението на Янкович старши треньорът на гостите Антон Велков реши да извади Велимир Иванович от игра, но смяната се разви по любопитен начин. Сърбинът се забави с излизането си от терена и получи червен картон от главния съдия Димитър Андреев, който го подкани на няколко пъти да напусне по-бързо.

Спортист не успя да направи нито една чиста възможност пред вратата на гостите до края на мача, като вместо това също завърши мача с 10 души на терена. В добавеното време на срещата нервите взеха връх и Георги Семерджиев получи втори жълт картон след грубо нарушение срещу футболист на гостите.