Зимни олимпийски игри „Ванкувър 2010” (ПРОГРАМА НА БЪЛГАРИТЕ)

Публикувано на: 10.02.2010 09:05

Автор: Проспорт.бг

©bgolympic.org
Зимни олимпийски игри „Ванкувър 2010”

Програма за участието на българските спортисти
(по предварителна заявка)

12 февруари, петък
18.00 – 21.00 ч    - Церемония по откриване на игрите, зала БС

13 февруари, събота

11.45 – 13.30 ч    - Спускане мъже, Уистлър, Криксайд, Стефан Георгиев

13.00 – 14.10 ч    - Биатлон, жени, 7.5 км спринт, Уистлър, Олимпийски                   парк,  Нина Кленовска

17.00 – 20.35 ч    - Шейни, мъже единично,  Уистлър, улей шейни,  Петър             Илиев  и Иван Папукчиев – 1. и  2. спускане

17.00 – 19.30 ч    - Шорттрек, 500 м жени серии, Ванкувър, зала Пасифик             Колизеум,  Евгения Раданова и Марина Георгиева


14 февруари, неделя

10.00 – 11.30 ч / 13.00 – 14.00 ч      - Супер комбинация,  жени, Уистлър,                      Криксайд, Мария Киркова

11.15 – 12.25ч    - Биатлон, мъже, 10 км спринт, Уистлър, Олимпийски парк, (имената на българските състезатели, които ще стартират ще се уточнят на техническата конференция)

13.00 – 17.00 ч    - Шейни, мъже единично,Уистлър,  улей шейни,  Петър Илиев               и Иван Папукчиев

                                 Ски-бягане - квалификация на 5 км за Теодора Малчева,
                                за старт утре на 10 км

15 февруари, понеделник

10.00 – 11.15 ч    - Ски бягане, жени, 10 км, Уистлър, Олимпийски парк,
            Антония Григорова (и евентуално - Теодора Малчева) св.
12.30 – 14.00 ч    - Ски бягане, мъже, 15 км, Уистлър, Олимпийски парк,                 Веселин Цинзов    св.стил

16 февруари, вторник

10.00 – 11.30ч / 13.30 – 14.30 ч    - Супер комбинация, мъже, Уистлър, Криксайд,
            Стефан Георгиев

10.30 – 11.30 ч    - Биатлон, жени, 10 км преследване, Уистлър, Олимпийски             парк, Нина Кленовска

12.45 – 13.45 ч    - Биатлон, мъже, 12.5 км преследване, Уистлър, Олимпийски парк, (имената на българските състезатели, които ще стартират ще се уточнят на техническата конференция)

10.00 - 12.50-            Сноуборд, жени,  сноуборд крос, Сайпръс
                                                       Маутин Александра Жекова

17 февруари, сряда

11.00 – 12.45 ч    - Спускане, жени, Уистлър, Криксайд, Мария Киркова

10.15 – 11.00ч / 12.39 – 14.00- Ски бягане, мъже, жени, спринт 1.5 км кл.Уистлър,             Олимпийски парк, Веселин Цинзов, Теодора Малчева

17.00 – 19.15 ч    - Шорт трек, Ванкувър, зала Пасифик Колизеум 1000 м мъже
                                  серии Асен Пандов и жени 500 м финали, (евентуално
                                  Евгения Раданова и Марина Георгиева)

18 февруари, четвъртък

10.00 – 11.45 ч    - Биатлон, жени,  15 км индивидуално, Уистлър, Олимпийски             парк, Нина Кленовска
13.00 – 15.00 ч    - Биатлон, мъже, 20 км индивидуално, Уистлър, Олимпийски             парк, (имената на българските състезатели, които ще                 стартират ще се уточнят на техническата конференция)

19 февруари, петък

11.30 – 13.00 ч    - Супер Г, мъже, Уистлър, Криксайд, Стефан Георгиев

13.00 – 14.00 ч    - Ски бягане, жени, преследване, Уистлър, Олимпийски парк,
            Антония Григорова и Теодора Малчева (7.5 кл и 7.5 св.)

20 февруари, събота

10.00 – 11.45 ч    - Супер Г, жени, Уистлър Криксайд, Мария Киркова

13.30 – 15.00 ч    - Ски бягане, мъже, преследване, Уистлър, Олимпийски парк,
            Веселин Цинзов (15 кл и 15 св)

17.45 – 20.30 ч    - Шорттрек, жени, 1500 м,  Ванкувър, зала Пасифик                  Колизеум, серии и финали Евгения Раданова, Марина
                                 Георгиева мъже, 1000 м финали (евентуално Асен Пандов)

21 февруари, неделя

10.00 – 11.45 ч/ 13.45 – 15.00 ч    - Гигантски слалом, мъже, Уистлър Криксайд,
                    Килиан Албрехт, Стефан Георгиев

10.45 – 13.45            - Биатлон - масови стартове мъже 15 км – евентуално и
                                     жени 12.5 км евентуално (Нина Кленовска)


22 февруари, понеделник

10.45 – 12.15 ч / 13.00 – 13.45 ч    -  Ски бягане, отборен спринт, жени, Уистлър,
            Олимпийски парк, Антония Григорова, Теодора Малчева св.

23 февруари, вторник
Няма българско участие

24 февруари, сряда

10.00 – 11.45 ч/ 13.15 – 14.30 ч    - Гигантски слалом, жени, Уистлър Криксайд,
                    Мария Киркова

17.00 – 18.45 ч    - Шорттрек, жени, 1000 м, серии, Ванкувър, зала Пасифик             Колизеум, Евгения Раданова

25 февруари, четвъртък
Няма българско участие

26 февруари, петък

10.00 – 11.45 ч/ 13.00 – 14.15 ч    - Слалом, жени, Уистлър Криксайд,
                    Мария Киркова

10.30 – 11.30 ч/ 13.00 – 13.50 ч     - Сноуборд, жени, паралелен гигантски слалом,
                Криксайд, Александра Жекова

11.30 – 12.45 ч    - Биатлон, мъже, щафета 4 х 7.5 км, Уистлър, Олимпийски             парк, (имената на българските състезатели, които ще                 стартират ще се уточнят на техническата конференция)

18.00 – 20.15 ч    - Шорттрек, жени, 1000 м финали, Ванкувър, зала Пасифик             Колизеум, евентуално  Евгения Раданова

27 февруари, събота

10.00 – 11.45 ч/ 13.30 – 14.30 ч    - Слалом, мъже, Уистлър Криксайд,
                    Килиан Албрехт, Стефан Георгиев

11.45 – 13.30 ч    - Ски бягане, жени, 30 км мас. кл, Уистлър, Олимпийски парк,
            Антония Григорова, (тук няма да участва Теодора Малчева)

28 февруари, неделя

09.30 – 12.00 ч    - Ски бягане, мъже, 50 км мас.кл., Уистлър, Олимпийски парк,
             Веселин Цинзов
17.30 – 20.00 ч    - Церемония по закриване на игрите, зала БС

Забележка: Програмата е разпространена от Българския олимпийски комитет и часовете са в българско време.